Večný súboj v mene Koho?

Autor: Monika Kusendová | 20.2.2014 o 22:45 | (upravené 15.12.2016 o 22:36) Karma článku: 4,58 | Prečítané:  540x

Ľudstvo. Kde, aké a koľko ho bude za mnoho rokov? Prešlo si už toľkými zmenami. V priebehu tisícročí mnoho národov zmizlo, iné sa zase objavili. Len tie najsilnejšie a najväčšie prežili dodnes...

Neskôr už hrala značnú úlohu aj inteligencia. Spomeniem indiánov, ktorí „naleteli" Hernandovi Cortézovi či Francezcovi Pizzarovi. Mnohé dávne národy sú nám dosiaľ neznáme. Naša Zem ich ukryla spoločne s ich tajomstvami. Vedci len postupne prichádzajú s novými a novými objavmi a teóriami. Najnovšie s pozoruhodnými lebkami nájdenými v Peru.

Čas je nevyspytateľný a aj tie najvyspelejšie civilizácie môže raz pohltiť prach zabudnutia.

Je fascinujúce sledovať vývin ľudstva od počiatku až po dnešnú „superinteligentnú" éru. Vyše 7 miliárd ľudí rôznych rás, kultúr, náboženstiev... Ťažko predstaviteľné číslo. Podľa vedeckých hypotéz naša planéta môže uživiť maximálne 10 miliárd. Vyzerá to tak, že toto číslo už ani nedosiahneme. Občas sa zdá, že nad tým všetkým panuje prozreteľnosť. I keď... najmä my sami sme sa vykynožili vojnami... Ak by sa spočítali všetky obete, dávno by sme presiahli 10 miliárd.

Vojny, nikdy nič nevyriešili. Napriek tomu sa ľudstvo k tomuto krajnému devastujúcemu prostriedku riešenia „problémov" naďalej uchyľuje. Dôvody sú vždy iné, ale v základoch zostávajú rovnaké: Najkontrastnejšie na celých dejinách ľudstva je, že v trištvrtine prípadov hralo okrem politiky prvé husle náboženstvo. Je zaujímavé, ako sme si mohli zafixovať, že Boh nám káže zabíjať v jeho mene. Akoby sme my- ľudia neboli všetci jedna veľká skupina a Boh nebol len jeden duchovný pán existujúci vo všetkých náboženstvách, akurát pod iným názvom.

Najkrvavejším a najdlhším takýmto konfliktom boli v minulosti smutne slávne križiacke výpravy. Nekonečný súboj dvoch náboženstiev o to, kto je ten Vyvolený. Ortieľ zostal nevyrieknutý a doplatilo na to mnoho ľudí, ktorí hynuli v prachu zabudnutia... Čo mal z toho všetkého Boh? A čo z toho mali ostatní?...

V súčasnosti sa to pomenilo, kresťanstvo sa snaží zmyť si z rúk krv storočí a hlavnými aktérmi sa stávajú moslimovia. Samozrejme ich spôsoby už nie sú len krvavé. Napriek americkým médiám, ktoré nás stále kŕmia informáciami o ich ďalších možných teroristických útokoch, vieme, že ich hlavnou silou je ich viera a množstvo. Veď sám Muammar Kaddáfi povedal: „Dobyjeme Európu bez boja."

Ak človek v niečo verí, je tomu schopný obetovať všetko. Práve preto je nebezpečné takéto radikálne náboženstvo. A nie je to len islam, dogmy sa lepia jedna za druhou na mnohé náboženstvá sveta a už sa nám ich asi ťažko podarí zbaviť. Nemôžeme sa preto čudovať, že v dnešnej dobe sú poväčšine už len fanatici alebo ateisti... Pre vzdelaného, inteligentného a citlivého človeka je viera čoraz ťažšia.

Svet môže o pár rokov pripomínať výjavy z niektorých počítačových hier. Zmanipulovaná fanatická skupina ľudí ovládne pasívnych Európanov, ktorí sa na jednej strane stále podriaďujú Amerike a na druhej stále praktizujú nezmyselnú politiku „appeasementu" voči krajinám, ktoré svojimi diktátorskými chúťkami ohrozujú mapu sveta. Ani sa nenazdáme a Európu zaplavia moslimovia i s Číňanmi... A o tisícky rokov sa archeológovia budú čudovať, čo sme boli za rasu... Kde sme sa vzali?... A kam sme zmizli?...

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?